چک ویر و هر آنچه که باید راجع به آن بدانید!

چک ویر ها از جمله تجهیزات پر کاربرد در صنعت است که به علت ویژگی هایی که دارد، در صنعت به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی در تمامی صنایع استفاده از این دسته از تجهیزات، مرسوم است.

این دستگاه به صنایع این امکان را می دهد که از تعداد بسته های عبوری از دستگاه، وزن هر بسته و تعداد بسته هایی با وزن یکسان و مورد تایید، اطلاعاتی را به دست آورند.

به این ترتیب صنایع به راحتی می توانند در مورد عملکرد سیستمی شرکت خود و نیز در ارتباط با دستگاه های مرتبط اطلاعات ارزشمندی را به دست آورده و به رفع عیب های موجود در شرکت خود بپردازند.

اما ویژگی های دستگاه چک ویر چیست؟ چرا استفاده از این دستگاه در صنایع لازم و ضروری به شمار می رود؟

ویژگی ها و قابلیت های دستگاه چک ویر

همانطور که گفته شد، این دسته از تجهیزات صنعتی قادر هستند وزن محصولات بسته بندی شده را مورد ارزیابی قرار داده و شرکت ها را از کارایی و عملکرد دستگاه های بسته بندی خود آگاه سازند.

این دسته از تجهیزات عموما پس از دستگاه های بسته بندی قرار گرفته و وزن بسته ها را اندازه گیری می کنند‌.

از جمله ویژگی های دستگاه های چک ویر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعیین تلرانس و انطباق آن با وزن محصولات

به طور کلی به منظور بهبود عملکرد این دسته از تجهیزات، می توان از بخش نمایشگر برای دستگاه تلرانس وزنی در نظر گرفت.

با در نظر گیری این بازه، دستگاه بسته هایی را که در این بازه وزنی قرار ندارند را از مسیر خارج کرده و از طریق آلارم موجود، اپراتور را از وضعیت دستگاه و بسته های موجود آگاه می سازد.

بیشتر بخوانید:  چک ویر چیست و چه کاربردی دارد؟

اندازه گیری وزن محصولات

مهمترین وظیفه چک ویر ها تعیین وزن محصولات بسته بندی شده است. در این دسته از تجهیزات صنعتی محدود وزنی تحت عنوان تلرانس تعیین می شود.
مهمترین وظیفه چک ویر ها تعیین وزن محصولات بسته بندی شده است. به طور کلی در این دسته از تجهیزات صنعتی محدود وزنی تحت عنوان تلرانس تعیین می شود.

همانطور که گفته شد، مهمترین وظیفه چک ویر ها تعیین وزن محصولات بسته بندی شده است. به طور کلی در این دسته از تجهیزات صنعتی محدود وزنی تحت عنوان تلرانس تعیین می شود.

در صورتی که وزن بسته های مورد نظر از محدود وزنی بیشتر و یا کمتر بود، این دستگاه به صورت کاملا اتوماتیک بسته ها را از خط خارج می کند و به این ترتیب از رسیدن ان ها به دست مشتری ها جلوگیری می کند.

مشخص کردن مشکلات به وجود آماده در دستگاه چک ویر

از دیگر ویژگی های دستگاه چک ویر می توان به تشخیص مشکل در دستگاه اشاره کرد.

به طور کلی این دسته از تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند تا در صورت بروز مشکل در بخش های مکانیکی و الکترومکانیکی دستگاه، آلارم خود را فعال کرده و ناحیه آسیب دیده را مشخص کند.

تشخیص بسته های خالی

از جمله مهمترین ویژگی های این دسته از تجهیزات صنعتی، تشخیص بسته های خالی است.

در برخی از مواقع، به علت بروز مشکل در دستگاه های بسته بندی این احتمال وجود دارد که بسته های خالی در بین بسته های پر شده قرار گیرد.

به همین منظور اکثر صنایع برای رفع این مشکل از چک ویر ها استفاده می کنند.

این دستگاه ها با تشخیص و اندازه گیری وزن بسته ها قادر هستند بسته های خالی را از بسته های پر تشخیص داده و آن ها را از مسیر خارج نمایند.

تعیین تعداد بسته های خالی

همانطور که گفته شد، زمانی که بسته ای بازه وزنی مورد نظر را رعایت نکرده باشد، از مسیر خارج می شود.

بیشتر بخوانید:  با دستگاه چک ویر بیشتر آشنا شویم!

دستگاه به طور خودکار با خارج شدن هر بسته از مسیر آلارم به صدا در آورده و تعداد بسته ها را مشخص می کند. به این ترتیب صنایع می توانند به راحتی عملکرد دستگاه های خود را مورد ارزیابی و آزمایش قرار دهند.

سیستم جدا ساز و سیستم فاصله انداز چک ویر

به طور کلی دستگاه های چک ویر مجهز به سیستم جدا ساز و سیستم فاصله انداز هستند.

این دستگاه به کمک سیستم جدا ساز قادر است محصولاتی را که دارای وزن غیر قابل قبولی هستند را از سایر محصولات جدا کرده و اجازه عبور آن ها را ندهد.

سیستم فاصله اندازه این دستگاه فاصله بین دو بسته متوالی را مورد ارزیابی قرار داده و از چسبیدن آن ها به یکدیگر جلوگیری می کند.

چرا باید از دستگاه های سورتر وزنی استفاده کرد؟

دستگاه های چک ویر مجهز به سیستم جدا ساز و سیستم فاصله انداز هستند.
دستگاه های چک ویر مجهز به سیستم جدا ساز و سیستم فاصله انداز هستند.

در مجموع ارسال محصولاتی با وزن یکسان در میان مشتریان، می تواند تا حد زیادی اعتبار و محبوبیت شرکت را افزایش دهد و در مقابل در صورتی که محصولات بسته بندی شده از وزن یکسانی برخوردار نباشند به اعتبار شرکت لطمه وارد شده و دچار ضرر و زیان می شود.

به همین دلیل شرکت ها برای جلوگیری از بسته بندی و ورود بسته های غیر قابل قبول به دست مشتری ها عمدتا از این دستگاه ها استفاده می کنند.

دستگاه های چک ویر به تولید کنندگان این امکان را می دهند که کمتر در واحد رسیدگی به شکایات خود وقت گذرانده و محصولاتی با کیفیت بالاتری را در اختیار مشتریان قرار دهند.

از طرفی این دستگاه ها کاملا به صورت اتوماتیک عمل ‌کرده و در هنگام تشخیص وزن، هیچ گونه آلودگی را به همراه نخواهد داشت.

۲ نظرات
  1. مینا چکاور می گوید

    سلام
    خدمات پس از فروش و گارانتی شما به چه صورت هست؟

  2. ناشناس می گوید

    دستگاه چک ویر محصولات رو تا چه وزنی اندازه گیری میکنه ؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.