معرفی اجزای تشکیل دهنده یا فونداسیون باسکول جاده ای

نوبت به بررسی مهمترین اجزای تشکیل دهنده باسکول جاده ای رسید. قصد داریم هر یک از اجزا را دقیق و به زبانی ساده توضیح دهیم تا موقعیت خرید برای شما آسانتر شده و ساز و کار بهتری برای کار صورت بگیرد.

فونداسیون برای باسکول جاده ای در واقع همان زیر بنا است و هدف اصلی این بخش اجرای صحیح به صورت مستقیم است.

فونداسیون یا شناژ باسکول جاده ای

وقتی صحبت از فونداسیون برای باسکول جاده ای است در واقع همان زیر بنا و پی مدنظر است. هدف اصلی این بخش اجرای صحیح به صورت مستقیم است که از نظر دقت و صحبت وضعیت خوبی داشته باشد و عملکرد باسکول را تحت تاثیر قرار دهد.

پایه و اساس برای آن بسیار مهم است و مانند پایه و اساس یک خانه مورد بررسی قرار می گیرد. به طوری که هرچه پایه اولیه بهتر باشد کیفیت و طول عمر آن نیز بیشتر است.

از سوی دیگر هرچه عیب و خطای اولیه بیشتر باشد خطای توزین و تسریع در شکست و یا ساییدگی بسیار سریع تر صورت می گیرد.

اگر بخواهیم اصلی ترین اجزا را معرفی کنیم، فونداسیون قطعاً در این بخش قرار می گیرد که هم به صورت پیش ساخته و هم به صورت غیر پیش ساخته است. بررسی ها نشان می دهد که بنا به شرایط جغرافیایی محل نصب باسکول و همینطور آنچه که مشتری می خواهد، نصب فونداسیون صورت می گیرد.

معمولاً فونداسیون های غیر پیش ساخته گران قیمت هستند و زمان زیادی نیاز است تا ساخت آنها صورت بگیرد. مدل های پیش ساخته از فونداسیون به صورت کامپوزیتی است.

این سبب می شود که همه مراحل زیر نظر متخصص صورت بگیرد و بر اساس بتن و فلز در طی چندین مرحله اجرا می شود.

عموما باسکول جاده ای پیش ساخته معمولاً در برابر سطح خوردگی مقاومت بیشتری دارند. به همین جهت نیاز به مراقبت در آنها به نسبت مدل های فلزی کمتر است.

از سوی دیگر دوام خوبی در برابر سایش دارند و حتی در یخ زدگی نیز بهترین مقاومت را از خود نشان می دهند.

برای ساخت این مدل های پیش ساخته نیاز است که آزمایش های لازم مقاوم سازی صورت بگیرد تا سطح فشار و ضربه برای اخذ استاندارد فراهم و اجرا شود.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید باسکول جاده ای (قسمت دوم)

باسکول های ساخته شده توسط باربری های طرف قرارداد به محل نصب اجرا می شود و در کمتر از یک روز نیز نصب به طور دقیق صورت می گیرد.

بررسی تناژ در حوزه فونداسیون باسکول جاده ای

تناژ یکای اندازه گیری بوده و سبب بررسی گنجایش حمل بار می شود و در نهایت ظرفیت توزین نیز برای آن سنجیده می شود. تناژ معمولاً از 7 تن شروع می شود.

بر اساس کاربری که برای باسکول در نظر گرفته شده و طبق نیاز مشتری تا 170 تن نیز ساخته و اجرا می شود. به طور کلی گمرک، معادن، ایستگاه ها، راه آهن و مرغداری ها و پلیس ره ها از باسکول جاده ای بهترین استفاده را می کنند.

لودسل ها مهمترین قسمت باسکول جاده ای

یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده باسکول جاده، لودسل نامیده می شود. لودسل ها حسگر مشخصی هستند که در اندازه گیری وزن و نیروی وارده به کف باسکول موقعیت خوبی ایجاد می کنند و در نهایت بر اساس سطح نمایشگر در جهت خواندن نیز منتقل می شوند.

لودسل ها در سبک های فرانسوی و آلمانی و اروپایی و چینی اجرا شده اند و شامل کلاس ها و کیفیت های متفاوتی هستند و در نهایت در استاندارد باسکول جاده ای نیز اجرا می شوند.

معمولاً لودسل های مرغوب از استاندارد جهانی OIML پیروی می کنند و شامل موقعیت دقت و کیفیت مخصوصی هستند.

روش محاسبه نیرو در لودسل ها بر اساس حسگرها و نیروی وارده به لودسل سنجیده شده و به سیگنال های الکتریکی نیز تبدیل می شود.

در نهایت سیستم های کنترلی که از پیش طراحی شده اند نیز با پردازش درستی همراه هستند.

نمایشگر یا اندیکاتور مخصوص باسکول جاده ای

نمایشگرها یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده برای باسکول جاده ای محسوب می شوند و وزن را به خوبی نمایش می دهند.

همینطور وظیفه دارند که کد کالا، نام کالا و ساعت و تاریخ و کد مشتری را مشخص کنند. این نمایشگرها شماره کامیون و شماره قبض را نیز در نظر می گیرند.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید باسکول جاده ای (قسمت اول)

طراحی نمایشگر یا اندیکاتورها به صورتی است که امکان اتصال دو سیستم توزین به صورت جداگانه به یک نمایشگر نیز وجود خواهد داشت.

پرینتر یا چاپگر

پرینترهایی که در نظر گرفته می شوند وظیفه چاپ اسناد را برعهده دارند و همینطور شرایط برای تغذیه کاغذ تک برگ و پیوسته را نیز دارند.

این پرینترها دارای پورت های موازی بوده و همینطور سریال و یو اس بی نیز دارند و موقعیت اجرایی آنها به درستی سنجیده شده است.

تست دوره ای استاندارد باسکول جاده ای

یکی از موضوعاتی که باید به دقت بررسی کنید، تست دوره ای استاندارد باسکول ها است که البته بر اساس زمان بندی های مخصوصی صورت می گیرد و بر اساس سطح سنجش دقیق باسکول دنبال شده و شامل گواهی استاندارد نیز خواهد بود.

در اصل استانداردهای اولیه بعد از نصب باسکول اجباری است و در صورتی که باسکول جاده ای استاندارد لازم را دریافت نکرده باشد به این معنی است که برای آن مجوز در نظر گرفته نشده است و در نهایت مشکلات زیادی برای آن دیده می شود.

دقت کنید که باسکول های جاده ای می بایست بر اساس موقعیتی که دارند بررسی شوند یعنی سطح و جنس باسکول ها بسیار مهم هستند.

تست دوره ای استاندارد توسط سازمان استاندارد و بر اساس مکانیزم های روز دنیا ارزیابی می شود هرچه این رویکرد بهتر باشد اثربخشی کار نیز بهتر خواهد بود.

طراحی نمایشگر یا اندیکاتورها به صورتی است که امکان اتصال دو سیستم توزین به صورت جداگانه به یک نمایشگر نیز وجود خواهد داشت.

تنظیمات باسکول جاده ای را جدی بگیرید

یکی از موضوعاتی که در راستای تنظیمات باسکول جاده ای مدنظر قرار می گیرد اینکه آیا باسکول ها تحمل وزن کافی وسیله نقلیه را دارند یا خیر.

این موضوع کمک می کند تا سطح اجرایی باسکول ها به شکل بهتری دنبال شود. در صورتی که وزن مورد نظر را تحمل نکنند یعنی انتخاب درستی صورت نگرفته و باید دقت و شرایط به صورت دیگری دنبال شود.

همچنین از نظر سطح تنظیمات شاخص گذاری های مخصوص به خود را دارند و این موضوع را شامل می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.