راهنمای خرید باسکول جاده ای (قسمت دوم)

از آنجایی که برای خرید باسکول جاده ای نکات زیادی مطرح است، ما راهنمای خرید را در دو قسمت طراحی کردیم و حال نوبت به بررسی قسمت دوم است.

باسکول جاده ای

پیش بینی وزن وسیله توزین شده

یکی از موضوعاتی که شاید در خرید باسکول جاده ای کمتر مطرح شود اینکه وسیله ای که قرار است از باسکول جاده ای استفاده نماید چه وزنی دارد و یا پیش بینی اینکه سنگین وزن ترین حالت ممکن کدام است.

به طور کلی اگر واحدهای کوچک مدنظر باشند در نهایت کامیون ها برای تردد استفاده می شوند.

در این راستا خرید باسکول جاده ای 50 تنی گزینه کاربردی و مناسبی است. باسکول 50 تنی به طور کلی مشهور به باسکول های کامیون کش هم بوده و محبوبیت زیادی دارند.

این سبک از باسکول ها در مدل های فلزی و بتن فلز طراحی می شوند. البته که شرایط اجرا به صورت هم سطح و یا برجسته را دارند. بر اساس فضای محل مورد نظر نصب به دو صورت امکان پذیر است. بنابراین چنین جریانی اهمیت زیادی خواهد داشت.

در واحدهای صنعتی که تریلی رفت و آمد می کند خرید باسکول های جاده ای 60 تنی نیز پیشنهاد می شود.

این باسکول ها به عنوان تریلی کش هستند و به طور کلی دقیق ترین لودسل های خارجی را شامل می شوند. باسکول های خارجی از نظر اندیکاتور و صفحه باسکول بسیار قوی هستند و به طور کلی یکی از بهترین مواردی است که می توانید خریداری کنید.

پس به یاد داشته باشید که وزن وسیله توزین شده بسیار مهم است و باید پیش از خرید دستگاه باسکول جاده ای ارزیابی صورت بگیرد.

وزن وسیله توزین شده بسیار مهم است و باید پیش از خرید دستگاه باسکول جاده ای ارزیابی صورت بگیرد.

اهمیت صنعت مربوطه در خرید باسکول جاده ای

در خرید باسکول جاده ای یکی از موضوعات مهم، صنعتی است که قرار است باسکول برای آن اجرا شود. معمولاً معادن و واحدهای صنعتی بزرگ شامل یک سری ورودی و خروجی های مخصوص هستند.

بیشتر بخوانید:  معرفی اجزای تشکیل دهنده یا فونداسیون باسکول جاده ای

در نهایت اقدامات لازم در راستای خرید باسکول صورت می گیرد.

دقت کنید که نوع صنعت در انتخاب باسکول بسیار مهم است. یعنی اگر قرار باشد که باسکول ها از نظر سطح کاربرد شرایط خاصی داشته باشند، بهتر است که موقعیت صنعت را مدنظر قرار دهید و شرایط را بسنجید.

بسیاری از باسکول ها هستند که برای صنایع وسایل نقلیه سنگین کاربردی ندارند و سفارش آنها فقط هزینه شما را افزایش می دهد. پس دقت کنید و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

دقت به نوع صفحه باسکول

دقت به نوع صفحه باسکول کمک می کند تا هدف شما سریع تر محقق شود. آنان معمولاً در نوع بتنی و فلزی طراحی و تولید می شوند و هر یک از نظر مزایا و معایب شرایط خود را دارند.

مثلاً باسکول فلزی به نوعی سازه فلزی گفته می شود. این باسکول ها از مصالح فلزی استفاده می کنند. در همین حال تحمل نیرو برای آنها نیز شرایط خاص خود را دارد.

دقت کنید که سازه های فلزی به کار رفته برای این باسکول ها از نوع جوشی و پرچی و یا مدل پیچی هستند.

بسته به نوع اتصال قطعات طرح شده در این باسکول می توان گفت که کنترل های مرطوبه روی آن صورت می گیرد.

این مدل از باسکول ها وزن کمتری دارند پس حمل و نقل آنها آسانتر است. از سوی دیگر سرعت اجرای عملیات برای آنها نیز نسبتاً مناسب تر است. به طور کلی در لیست کالاهای سرمایه ای قرار می گیرد.

در آن از آهن استفاده شده است و ورقه های آهن قراضه در آینده ارزش مالی دارند. از سوی دیگر باسکول های بتنی وجود دارد که شاید مهمترین مزیت آن ترمیم پس از شکسته شدن باشد.

truck scale02

باسکول های بتنی شامل پلتفرم های ساخته شده هستند که با بتن مسلح اجرا می شوند. به طور کلی به باسکول بتن فلز شناخته شده هستند.

مزایای این باسکول ها کاهش مصرف فلز و اجرای درست در کارخانه است. به طوری که اگر محیط با رطوبت زیادی همراه باشد معمولاً عمر دستگاه نیز بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید:  ویژگی های باسکول جاده ای استاندارد

یک نکته مهم دیگر اینکه باسکول های بتنی نیاز به رنگ آمیزی و پوشش برای جلوگیری از خوردگی ندارند. حتی در برابر رعد و برق نیز اجرای درستی برای آنها صورت می گیرد.

نصب باسکول جاده ای به صورت برجسته و هم سطح

نوع نصب باسکول جاده ای یکی دیگر از موضوعاتی است که باید پیش از خرید بررسی شود. می دانیم که نوع نصب باسکول جاده ای هم به صورت برجسته و هم در موقعیت همسطح اجرا می شود و هر یک دارای مزایای مربوط به خود است.

دقت داشته باشید که اجرای باسکول برجسته برای زمین های شیب دار گزینه بسیار عالی است.

اما باسکول های هم سطح یک سری ویژگی های مهم دارند. مثلاً هیچ نیازی به رمپ ورود و خروج برای آنها نخواهد بود. این موضوع سبب می شود که در کارخانه های کوچک، گزینه کاربردی و بی نظیری باشد.

بنابراین در خرید باسکول های جاده ای به نوع نصب آن ها دقت بیشتری داشته باشید.

لوله کشی های محل نصب

از دیگر موضوعات مهم در خرید باسکول جاده ای، بررسی لوله کشی های محل نصب این تجهیزات است.

به طوری که ظرفیت های 8،20،30،50 و 60 تن به طور دقیق می بایست برآورد شده و موقعیت اتاقک باسکول ها مشخص شود. یعنی این بررسی کمک می کند تا ارتباط سیستم الکترونیک به محل نمایشگر به درستی صورت بگیرد.

باسکول های جاده ای می بایست در مسیر محوطه سازی نیز اجرا شوند.

این باسکول ها از نظر اندازه گیری دقیق تر هستند و کمک می کند تا میزان خطا کاهش یابد. بررسی ها اینطور نشان می دهد که باسکول جاده ای معمولی به نسبت سایر باسکول ها طرفداران بیشتری دارد. همچنین از نظر قیمت نیز موقعیت بهتری گزارش شده است. این باسکول ها به طور کلی دارای تنوع زیادی در خرید هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.