ویژگی های باسکول جاده ای استاندارد

وقتی صحبت از باسکول جاده ای استاندارد است یعنی باسکولی که در برابر تغییرات دما و همینطور تعداد زیاد توزین بار نیازی به سرویس نداشته باشد.

حال سوال اینجاست که چنین باسکولی از چه جنسی است و چه ویژگی هایی دارد که در لیست بهترین باسکول ها قرار گرفته است. اعتقاد ما این است که بخش اول از توزین ایده آل متعلق به نشان دهنده است. بخش دوم، مربوط به لودسل ها و بخش سوم نیز در رابطه با فونداسیون و ساز هستند.

تعریفی که برای باسکول جاده ای استاندارد مطرح است اینکه این باسکول ها در بخش نشان دهنده توسط اداره استاندارد چک می شوند

تعریف باسکول جاده ای استاندارد

تعریفی که برای باسکول جاده ای استاندارد مطرح است اینکه این باسکول ها در بخش نشان دهنده توسط اداره استاندارد چک می شوند، و در ایران سطح کنترل در این بخش اهمیت زیادی دارد.

پس وقتی باسکول جاده ای استاندارد خریداری شود، خیالمان از بابت این بخش جمع است.

بخش دوم از کار مربوط به لودسلها است که دارای استانداردهای بین المللی هستند. به طوری که سازه های باسکول نیز از نظر استاندارد علوم مهندسی رعایت می شوند.

این روش به واسطه شرایط علمی و محاسبتانی به اثبات کامل رسیده است و همینطور نرم افزار و شبیه سازی های مخصوصی برای آن وجود دارد به طوری که همه چیز سنجیده و مناسب باشد.

در صورتی که همه قطعات یک باسکول جاده ای به صورت ایده آل تهیه شود باز هم این انتظار که عملیات توزین به صورت دقیق وجود دارد، کمی دور از منطق است.

داشتن نشانگر های خوب به همراه لودسل و مقره های ایده آل تنها بخشی از کار را شامل می شود و فونداسیون ها نیز بر اساس موقعیت باسکول سنجیده می شوند.

حتی اگر از بهترین جانکش باکس استفاده شده باشد و فونداسیون نیز ایده آل باشد، در صورتی که نصب با اشتباه همراه شود خطای مشخصی بروز داده و مشکلات مربوط به آن وجود خواهد داشت.

نصب نادرست باسکول جاده ای

فرض کنید که لودسل ها دارای مقر ایده آل نباشند. یعنی نصب آنها به صورت قائم صورت نگرفته باشد و تا حدودی کجی دیده شود.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید باسکول جاده ای (قسمت دوم)

در این راستا بهترین روش این است که جانکشن باکس ها حذف شوند تا ایراد اصلی کار مشخص شود.

حال وقتی جانکشن باکس حذف شد، تغییری در وزن مشاهده نشد، متوجه می شویم که پلتفرم باسکول جاده ای به طور کاملاً استاندارد اجرا شده است.

اگر خمش موجود وضعیت استاندارد نداشت، نیاز است که به لودسل ها نیروهای جانبی وارد شود. اگر سازه باعث خم شدن بیش از اندازه لودسل ها شود این امر صورت می گیرد که یک سری تغییرات در بخش خروجی لودسل ها وجود دارد. در نهایت سبب می شود که جانکشن باکس و تری مرهای خاص به صورت مولتی ترین یا رزیستور اجرا شوند.

خروجی های لودسلها به واسطه اجرای درست باکسول ها تنظیمات مخصوص به خود دارند. با وجود این تنظیم باسکول مورد نظر می تواند وزن خاصی را نشان دهد. اگر وزن تغییر کند یا نقطه اثر بار نیز تغییراتی داشته باشد باز هم شاهد خطا در عملیات توزین خواهیم بود.

این موضوع مشکلات زیادی ایجاد می کند. دقت داشته باشید که باسکول ها به طور کلی بر اساس عملیات توزین شرایط را می سنجند.

 تاثیر دما در لودسل ها

در بررسی باسکول جاده ای استاندارد موضوع دیگری که می بایست بررسی شود، دمای بالا است. اینکه لودسل در دمای بالا چطور عمل میکند.

بررسی ها نشان می دهد که لودسل در دمای بالا عمل خوبی دارد اما برای دمای پایین مشکلات زیادی از خود نشان می دهد. دقت کنید که خروجی لودسل ها به ازای بار ثابت و مشخص می بایست وضعیت یکسانی داشته باشند.

بگذارید یک مثال بزنیم. فرض کنید که لودسل به ازای 30 تن بار، شرایط دو میلی ولت خروجی را در نظر می گیرد و این در شرایطی است که نمونه همسان آن به واسطه خط تولید می بایست دو میلی ولت را بدون کوچکترین خطا به ما نمایش دهد. حال اگر خروجی ها متفاوت باشد باز هم نیاز است که جانکشن باکس استفاده شود.

در بخش زیر باسکول از پلیت استفاده شده است. به طوری که تحمل بار برای آن 30 تن بوده و در محیط لاینر موقعیت مخصوص به خود را شامل می شود.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید باسکول جاده ای (قسمت اول)

از سوی دیگر وزن های مختلفی نیز برای این باسکول ها دیده می شود و شامل عکس العمل های متفاوتی است. اگر لودسل ها و نشانگرها به همراه مقره های بالا و پایین درست و بدون مشکل باشند پس مشکل اصلی برای پلتفرم خواهد بود.

دقت کنید که باسکول های فونداسیون به طور کلی بر اساس جعبه تقسیم معمولی، یک سری عملکرد مخصوص را دنبال می کنند. شرایط تنظیم و گوشه گیری در آن نیز به درستی حاصل می شود. بیش از 50 درصد از مشکلات نیز توسط مشتریان ارزیابی می شود.

مراحل کنترل کیفی برای باسکول جاده ای

مراحل کنترل کیفی یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب مواد و متریال در ساخت سازه باسکول است. این سبب می شود قدرت نهایی کار بیشتر باشد و رعایت استاندارد های خمکاری و برشکاری نیز در علوم مهندسی به شکل ساده تری دنبال شود.

موضوع مهمی که در خصوص خرید باسکول جاده ای استاندارد باید بررسی کنید خروجی های یکسان لودسل ها هستند. به طوری که در همه شرایط دمایی و بار ماکزیمم موجود بتواند به شکل ایده آل عمل نماید. بررسی ها نشان می دهد این باسکول ها به طور کلی بر اساس موقعیت اجرایی دو بخشی سنجیده می شوند. البته که می توانید رویکرد کنترل کیفی برای باسکول ها را به دقت اجرا کنید.

خرید و سفارش باسکول جاده ای معمولاً نیاز به دقت بالایی دارد و باید سطح خطای ورودی و خروجی و عملیات توزین به طور دقیق مشخص شود.

سفارش باسکول جاده ای استاندارد با تضمین کیفیت

خرید و سفارش باسکول جاده ای معمولاً نیاز به دقت بالایی دارد و باید سطح خطای ورودی و خروجی و عملیات توزین به طور دقیق مشخص شود.

پس چه خوب است که بتوانید ساز و کارهای اجرایی در این زمینه را به دقت ارزیابی کنید. البته سطح عمق لودسل ها نیز باید بررسی شود. دقت داشته باشید سیلد بندی بی نظیری برای باسکول ها مدنظر قرار می گیرد که سبب می شود رویکرد اجرایی باسکول دقیق و قابل قبول باشد. شرایط دمایی و سایر موارد را از یاد نبرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.