راهنمای خرید باسکول جاده ای (قسمت اول)

اگر قصد خرید باسکول جاده ای دیجیتال دارید پیش از اینکه سفارش خود را ثبت کنید باید یک سری نکات را مدنظر قرار دهید.

راهنمای خرید را در دو مطلب به صورت مفصل نوشتیم تا بدانید قرار است چه پارامترهایی را مدنظر قرار دهید.

قطعات ساخت باسکول جاده ای دیجیتال

یکی از مهمترین موضوعاتی که روی قیمت باسکول جاده ای تاثیر می گذارد، قطعات به کار رفته در باسکول است. سطح استاندارد آن بسیار حائز اهمیت است.

دقت کنید که هر یک از قطعات باید موقعیت اجرایی مخصوص به خود داشته باشند. بارها دیده شده که قطعات بخش های داخلی باسکول جاده ای تعویض شده و با قطعات غیر استاندارد جایگزین شده و این موضوع باعث می شود که قیمت نهایی کار نیز کاهش داشته باشد.

حال سوال اینجاست که چطور می توانیم از کیفیت قطعات داخل باسکول جاده ای اطمینان حاصل کنیم؟

شرایط بسیار آسان است. در این راستا باید به خدمات پس از فروش اهمیت زیادی بدهید تا برای حداقل یک سال خیالتان از بابت تعمیر و تعویض قطعات داخلی باسکول جاده ای جمع باشد این موضوع در بخش گارانتی مدنظر قرار گرفته می شود و بسیار مهم است که مدنظر قرار بگیرد.

tank scale1

فونداسیون باسکول جاده ای

نکته مهم دوم پیش از خرید باسکول جاده ای، فونداسیون است که برای باسکول های دیجیتالی گزینه بسیار مهمی است.

به طوری که فروشنده وظیفه دارد که در صورت فروش بدون فوندانسیون، نقشه های لازم را به خریدار ارائه دهد.

شاید بپرسید فونداسیون چیست و چرا اینقدر مهم است؟ از آنجایی که در خرید، فونداسیون اهمیت زیادی دارد چه خوب است که شرایط آن سنجیده شده و موقعیت آن بررسی شود.

فونداسیون ها وظیفه تحمل وزن وارد شده به ستون و اسکلت را برعهده دارند. معمولاً باید مراحله اولیه برای تعیین نقشه فونداسیون به خوبی اجرا شود. همچنین بررسی ها صورت بگیرد که آیا فونداسیون ها می توانند در زمان و موقعیت درست خود استفاده شوند یا خیر.

بیشتر بخوانید:  معرفی اجزای تشکیل دهنده یا فونداسیون باسکول جاده ای

سپس نوبت به بررسی اعدادی است که روی سیستم فونداسیون اجرا می شود و برای آن اهمیت زیادی دارد.

در هر صورت حجم کار نیز بسیار مهم است. پس اگر باسکولی خریداری کنید که هیچ فوندانسیونی از قبل برای آن ساخته نشده، دست به کار شوید و شرایط را به صورتی دنبال کنید که بتوانید همه مراحل را به خوبی پیش ببرید.

سنجش اولیه محل نصب باسکول جاده ای

یکی از موضوعاتی که شاید کمتر کسی در ابتدا به آن توجه نماید، بررسی محل نصب باسکول جاده ای است. فروشنده وظیفه دارد پیش از اینکه قرارداد منعقد شد، از محل نصب باسکول دیجیتال بازدید نماید.

در این زمینه اگر مشکلی وجود داشت می بایست برطرف شود. همینطور هماهنگی های لازم با صاحب باسکول صورت بگیرد. در صورتی که این اتفاق بیفتد، شرایط برای هزینه های مازاد مشتری سنجیده می شود. مشتری دیگر درگیر هزینه های اضافی و عجیب و غریب نخواهید بود.

در سنجش محل اولیه باسکول جاده ای نیاز است که موقعیت زمین و فضای نصب به دقت بررسی شود. لازم است مشاوره های لازم در این زمینه صورت بگیرد. به طوری که هزینه های اضافی به حداقل برسد بازدید از فضای نصب باید با دقت بالایی باشد.

این نکته هم برای مدل های جاده ای معمولی و هم مدل دیجیتالی وجود دارد. پس بهتر است پیش از اینکه اتفاق خاصی بیفتد شرایط لازم برای این رویکرد را مدنظر قرار دهید و همه چیز را بسنجید.

گودبرداری را جدی بگیرید!

وقتی در مورد اهمیت گودبرداری صحبت می شود نیاز است موقعیت پروژه بررسی شود. مثلاً اگر قرار است که محل نصب گودبرداری شود، توصیه می شود که این کار همراه با انعقاد قرارداد صورت بگیرد. میزان هزینه ها نیز باید مشخص شود.

در واقع یک سری توافقات نیاز است که باید بین فروشنده و خریدار صورت بگیرد و حتی نیاز است که کارشناس فنی نیز وارد میدان شده و شرایط را بسنجد.

پس سعی کنید بدانید که آیا نیاز به گودبرداری دارید یا خیر. معمولاً قیمت باسکول جاده ای دیجیتال کمی گران است و اگر پیش نیازهای لازم رعایت نشود اثر بخشی آن زیر سوال میرود. پس همه شرایط را مدنظر قرار دهد و موقعیت کار را بسنجید.

بیشتر بخوانید:  پارامترهای موثر در قیمت باسکول جاده ای

همینطور نیاز است که حمل و جمع آوری نخاله نیز پیش از خرید صورت بگیرد به طوری که این موقعیت بین فروشنده و مشتری اجرا شده و در نهایت شرایط قرارداد به سبک اصولی دنبال می شود.

در برخی از موارد دیده شده که محل نصب باسکول های جاده ای بر اساس موقعیت زمین نیاز به زیرسازی مخصوص یا آماده سازی دارند.

آیا زیرسازی موضوع مهمی است؟

قطعاً! در برخی از موارد دیده شده که محل نصب باسکول های جاده ای بر اساس موقعیت زمین نیاز به زیرسازی مخصوص یا آماده سازی دارند.

در این زمینه بسیار مهم است که دقت کنید و موقعیت درست برای خرید باسکول را در نظر داشته باشید. و البته که می بایست انعقاد قرارداد بین مشتری و فروشنده صورت بگیرد و اثر بخشی درستی داشته باشد.

خرید باسکول به طور کلی وابسته به سطح زیرسازی معنا پیدا می کند و شاخص گذاری های مخصوصی برای آن دیده می شود.

آسان خرید کنید!

بخشی از اصول مهم پیش از خرید باسکول جاده ای را با شما در میان گذاشتیم تا بدانید قرار است مسیر خرید به چه شکلی دنبال شود. این نکته را مدنظر قرار دهید که برای خرید نیاز است که در ابتدا سطح نیاز شما مشخص باشد.

در غیر این صورت نمی توان تصمیم درستی برای کار گرفت. بررسی ها اینطور نشان می دهد که بسیاری از باسکول ها از نظر سطح عملیات دچار مشکلات مختلفی اند. این موضوع باعث می شود که موقعیت اجرایی زیر سوال برود.

کسانی که قصد خرید این باسکول ها را دارند باید بتوانند دو اصل مهم را مد نظر قرار دهند.

اول اینکه آیا باسکول معمولی کافی است یا نیاز است که باسکول های دیجیتال خریداری شود. همچنین نوع دیجیتال به چه صورتی می بایست باشد.

در خرید خود همه جوانب را پیش از هر انتخابی در نظر داشته باشید. شرایط را به خوبی بسنجید و سعی کنید دقت خود را در این زمینه افزایش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.