مرور رده

چک ویر

چک ویر برای اندازه گیری وزن محصولات پک شده مورد استفاده قرار می گیرد. این اندازه گیری به شکل اتومات انجام می شود و زمان بسیار اندکی نیاز دارد. اندازه گیری انجام شده در دستگاه تست وزنی تعیین می کند که آیا وزن محصول در بازه وزنی تعریف شده برای شرکت قرار دارد یا خیر؟ رجکتورهای تعبیه شده در انتهای دستگاه تست وزنی برای خارج کردن محصولات با وزن نامناسب حائز اهمیت می باشند.

در دستگاه چک ویر امکان ذخیره سازی وزن 200 محصول فراهم می باشد. ابعاد مختلفی برای دستگاه های تست وزنی تعریف می گردد. به طور کلی این دستگاه ها قادر هستند در یک دقیقه وزن 500  محصول را مورد بررسی قرار دهند.

کاربرد چک ویر

در بسیاری از کارگاه ها و کارخانه های تولید از چک ویر برای درستی وزن محصول و کالا استفاده می شود.

ساختار دستگاه تست وزنی

برای چک ویر از 3 نوار نقاله استفاده می شود. این نوارهای نقاله به شکل پشت سرهم قرار گرفته اند. در نوار نقاله اول دستگاه تست وزنی، محصولات از هم تفکیک می گردند و به دومین نوار نقاله منتقل می شوند. نوار دوم وزن محصولات را اندازه گیری می کند. نوار انتهایی می تواند با ریجکتور همراه باشد. در این نوار محصولات خارج از قاعده وزنی حذف می گردند. به این ترتیب روال دقیق اندازه گیری انجام می شود.

فواید ترازو تست وزنی

وزن نامتعارف کالا می تواند دردسر زیادی برای صاحبان مشاغل و کارخانه‌دارها ایجاد کند. بنابراین برای پیشگیری از جریمه شدن و پرداخت هزینه سنگین بهتر است از ترازو تست وزنی کمک بگیرید.

سرعت بالایی در اندازه گیری وزن دارند. قطعاً انجام اندازه گیری با روش های دیگر می تواند زمان بر و نه چندان دقیق باشد. بنابراین دستگاه تست وزنی می تواند کیفیت و سرعت کاری در کارخانه یا کارگاه را افزایش دهد. با استفاده از دستگاه تست وزنی می توان نیروی کاری در کارخانه را کاهش داد. این موضوع از اتلاف هزینه جلوگیری به عمل می آورد.