مرور رده

کیسه پرکن

دستگاه کیسه پرکن چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه کیسه پرکن برای بسته بندی گرانول ها، پودرها و… به کار می رود. این کیسه ها به گونه ای طراحی می گردند که بعد از پر شدن بسته می شوند. در دستگاه های مدرن پرکن کیسه میزان گرد و غبار به حداقل ممکن می رسد. برای پر کردن کیسه تنها نیاز به یک اپراتور وجود دارد.  در واقع کیسه خالی توسط اپراتور بر روی دستگاه قرار می گیرد.

ابتدا کیسه بر روی دستگاه گذاشته می شود. در ادامه کیسه با وزن مناسب پر شده و به شکل اتومات بسته می شود. آن گاه کیسه به نوار نقاله انتقال می یابد.

معرفی انواع سه گانه

انواع کیسه پرکن بر مبنای درجه اتومات تقسیم بندی می گردد.

برخی از کیسه ها به شکل اتومات، برخی دیگر به شکل نیمه اتومات و بقیه به شکل دستی ارائه می شوند.

در نمونه پرکن های دستی از اندازه های کوچک استفاده می شود. این پرکن ها برای کارخانه و کارگاه ها مناسب می باشد. پرکن های دستی می توانند با توجه به اندازه و حجم کیسه حدود 2 تا 5 کیسه را در دقیقه اشباع سازند.

نمونه پرکن های اتومات مجهز به عناصر پیشرفته تری هستند. در این پرکن ها کلیه عملیات پر کردن، بسته بندی و… به شکل اتومات انجام می شود.

کیسه پر کن اتومات برای شرکت های متوسط و کوچک مناسب است. در روش های اتومات حدود 24 کیسه در دقیقه پر می شود.

در نمونه های مجهز پرکن ها می توان حدود 400 کیسه را در دقیقه پر کرد. این عملکرد برای کارخانه های بزرگ مورد توجه قرار می گیرد.

شرکت ها و کارخانه ها با توجه به ظرفیت تولیدی از دستگاه های پرکن بهره مند می گردند. این دستگاه ها از ابعاد و ظرفیت های مختلفی برخوردار هستند. تنوع ابعاد امکان سفارش پرکن های مناسب را به شکل راحت تری فراهم می کند.