معرفی انواع کیسه پرکن و کاربرد هر یک

یکی از اصلی ترین ویژگی های کیسه پرکن دقت بالای آن است. به طوری که سیستم کنترل موجود در دستگاه به شکلی طراحی شده است که با سنسورها ارتباط درستی بگیرد. این موضوع باعث می شود که دقت پر کردن کیسه ها بیشتر و سرعت کار نیز رشد بهتری داشته باشد.

دستگاه کیسه پرکن کمک می کند تا بسته بندی محصولات سریع تر، و به شکل قابل توجهی صورت بگیرد. همه چیز حساب و کتاب شده است و درصد خطا توسط دستگاه کیسه پرکن به حداقل می رسد!

این روزها هزینه ها بالا بوده و اگر خرید هوشمندانه نباشد، با ضرر بالایی همراه است. بنابراین در ابتدا اطلاعات خود را در خصوص انواع دستگاه کیسه پرکن، کاربرد آنها، مزایا و موقعیت اجرایی هر یک بالا ببرید و سپس اقدام به خرید کنید.

کیسه پرکن مانند بسیاری از دستگاه های دیگر سبک و مدل بندی مخصوص به خود را دارد یعنی بر اساس نوع مواد و محصولاتی که در کارخانه وجود دارد، برای این دستگاه تقسیم بندی لازم صورت می گیرد.

معرفی انواع دستگاه کیسه پرکن

دستگاه کیسه پرکن مانند بسیاری از دستگاه های دیگر سبک و مدل بندی مخصوص به خود را دارد. یعنی بر اساس نوع مواد و محصولاتی که در کارخانه وجود دارد، برای آن تقسیم بندی لازم صورت می گیرد:

کیسه پرکن پودری

معمولاً وقتی صحبت از دستگاه کیسه پرکن است، کیسه پرکن های پودری مدنظر قرار می گیرد. این دسته از تجهیزات به طور کلی از سیستم پی ال سی قدرتمندی استفاده می کنند تا پر کردن کیسه ها با دقت بالایی صورت بگیرد . این دستگاه ها برای سیمان و آرد و بعضی کودهای شیمیایی مناسب هستند و اجرای درستی برای آن وجود دارد.

کیسه پرکن دهانه باز

یکی از مدل های صنعتی از دستگاه کیسه پرکن وجود دارد که به واسطه دریچه ای که در زیر دستگاه وجود دارد کیسه ها را پر می کند.

این دستگاه ها در انتهای خط تولید و در بخش زیری سیلو اجرا می شود. به طور کلی نگهداری محصولات توسط این دستگاه به خوبی صورت می گیرد.

در ساختار این دستگاه از بهترین و به روز ترین تکنولوژی های دنیا استفاده می شود. این موضوع سبب می شود که سطح بسته بندی سریع تر صورت بگیرد. البته که دستگاه های دهانه باز فضای کمتری به نسبت سایر دستگاه های موجود در بازار داشته و دقت بالایی برای آن گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:  دستگاه کیسه پرکن چه کاربردی دارد و انواع آن کدام است؟

پرکن های ولو دار

کیسه پر کن های ولو دار دارای یک شیر یا ولو مخصوص هستند. مواد از طریق این شیر وارد کیسه ها می شود. این مدل از دستگاه به لودسل متصل هستند و در نهایت سبب تعیین وزن کیسه می شود.

کیسه های به کار رفته برای این دستگاه وضعیت ایده آل و استاندارد مشخصی دارد و از نظر دقت نیز موقعیت بالایی برای آن گزارش شده است. به طوری که سطح آلودگی کارخانه ها را به حداقل می رساند.

کیسه پرکن گرانولی

سبک دیگری از دستگاه کیسه پرکن وجود دارد که به صورت گرانولی کار می کند. این سبک برای مواردی مناسب است که سطح حجم و چگالی بالاتری برای آنها گزارش شده است.

مثلاً اگر قرار به پر کردن کیسه از موادی مثل لوبیا و نخود و کشمش باشد این دستگاه گزینه بسیار عالی محسوب می شود.

بیگ بگ

بیگ بگ یا ساک بزرگ به دستگاهی گفته می شود که برای پر کردن کیسه های بزرگ استفاده می شود. معمولاً ظرفیت تخمینی برای این سبک از کیسه پرکن، با ظرفیت بین 500 الی 2000 کیلوگرم ارزیابی شده است. بیگ بگ ها ساختار اجرایی مشخصی دارند.

این دستگاه مجهز به سیستم های هیدرولیکی و پنوماتیکی است و بر اساس نوع ماد و کیفیت دستگاه سنجیده می شود و معمولاً سطح سرعتی معادل 15 الی 30 تن بر ساعت را شامل می شود.

مزایای استفاده از دستگاه کیسه پرکن

سیستم کنترلی که در آنها به کار رفته سبب می شود تا دقت انجام کار به بهترین وضعیت خود برسد. این دستگاه به نوبه خود می تواند اجرای درستی در سیستم های مجهز داشته باشد:

دقت: یکی از مهمترین ویژگی های کیسه پرکن دقت بالای آن است. به طوری که سیستم کنترل موجود در دستگاه به شکلی طراحی شده است که با سنسورها ارتباط درستی گرفته و این موضوع باعث می شود که دقت پر کردن کیسه ها بیشتر شود.

بیشتر بخوانید:  دستگاه کیسه پرکن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در نهایت سرعت کار نیز رشد بهتری خواهد داشت.

دقت دستگاه کیسه پرکن، دقت 10 گرم را نیز پشت سر گذاشته است.

مقاومت بالا: شاسی که برای دستگاه کیسه پرکن اجرا شده است مقاومت بالایی دارد. به طوری که عملیات نصب دستگاه به سادگی صورت می گیرد و مشکلی از نظر استحکام دیده نمی شود.

قدرت بخش های مکانیکی و الکتریکی دستگاه بسیار بالا است.

بررسی ها نشان می دهد که این دستگاه از سه الکتروموتور و همینطور یک عدد گیربکس تشکیل شده است و به طور کلی مصالح پودری مورد نظر را مخلوط می کند. و در نهایت سبب حرکت دستگاه می شود و کیسه ها نیز به سادگی پر می شوند.

سیستم عیب یاب: در طراحی دستگاه کیسه پرکن از سیستم عیب یاب مخصوصی استفاده شده است.

به طوری که با خرابی یک قطعه الکترونیکی و مکانیکی، دستگاه به سادگی می تواند علائم هشدار دهنده را اعلام کرده و به اپراتور گزارش دهد. این دستگاه از نظر کاربرد شرایط مخصوص خود را دارد.

کاربرد دستگاه کیسه پرکن

از دستگاه کیسه پرکن در صنایع مختلفی استفاده می شود. این دستگاه شامل محصولات پودری و محصولاتی با دانه های نسبتاً درشت است و به طور کلی برای یک سری از صنایع مهم اجرا می شود:

صنایع ساختمانی از مهمترین صنایعی است که از کیسه پرکن استفاده می کند. تا عملیات پر کردن کیسه برای سیمان و گچ و دوغاب به سادگی صورت بگیرد و دقت بالایی داشته باشد.

از طرفی در صنایع غذایی از این دستگاه برای پر کردن کیسه استفاده می شود و آرد و شکر و کاکائو را به خوبی منتقل می سازد.

این دستگاه برای صنایع کشاورزی استفاده می شود. این استفاده سبب می شود که بذر و خوراک و کود و همینطور خرده های چوب به خوبی منتقل شوند.

در صنایع شیمیایی استفاده از چنین دستگاهی برای گلوله های پلاستیکی و اکسید روی و حتی آهک هیدراته استفاده می شود.

در جدیدترین بررسی ها، مشخص شده که از آنان برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نیز استفاده می شود. به طوری که سنگ های معدنی پودر شده توسط این دستگاه وارد کیسه شده و بسته بندی می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.