9 نکته پیش از خرید توزین نوار نقاله

اگر قصد خرید یکی از سیستم های توزین نوار نقاله را دارید باید ویژگی های هر یک از آنها را بررسی کنید. موارد زیادی در مورد خرید سیستم توزین نوار نقاله وجود دارد که هر یک از این موارد کمک می کند تا بهترین سیستم را تهیه نمایید.

زمان خرید دستگاه، بررسی نمایشگر سیستم، غلطک سیستم، نوار و … اهمیت زیادی دارد. برخی از مهمترین نکاتی که پیش از خرید انواع سیستم های توزین باید به آنها دقت داشته باشید را در ادامه معرفی می کنیم.

در این مطلب به این آگاهی خواهید رسید که چه فاکتورهایی در خرید این دستگاه مهم است. همچنین بهترین سیستم را چطور باید تشخیص داد و همچنین در خصوص رعایت نکات امنیتی و ایمنی و همچنین تعمیر نوار نقاله 👇 خواهید خواند.

معرفی نکات مهم برای خرید سیستم های توزین نوار نقاله

 از جمله نکاتی که پیش از خرید سیستم های توزین نوار نقاله اهمیت دارد و باید به آنها توجه داشته باشید عبارت است از:

  1. بررسی جنس بدنه نوار و غلتک ها

 بررسی جنس غلتک ها و بدنه نوار نقاله یکی از مهمترین نکات خرید کالیبره توزین نقاله می باشد. موادی که برای ساخت غلتک ها و بدنه به کار گرفته می ‌شوند را از نظر با کیفیت بودن باید به خوبی بررسی کنید.

بدنه این دستگاه به طور معمول از جنس فولاد، آلومینیوم یا استیل است. انتخاب هر یک از این متریال ها به میزان بارگیری دستگاه بستگی دارد. غلتک ها از نظر ترکیبی که برای ساخت شان به کار گرفته می ‌شود متفاوت هستند.

یک تصویر شبیه سازی شده از تعدادی جعبه مقوایی بر روی یک سیستم توزین نوار نقاله با نوارهای زرد رنگ

غلتک ها از جمله بخش هایی هستند که روی رفتار هر یک از انواع قطعات تأثیر زیادی می‌ گذارند. برخی از انواع غلتک ها را برای بالاتر بردن اصطکاک با استفاده از لاستیک به خوبی می پوشانند. در حالی که برای ساخت برخی دیگر از غلتک ها تنها از فولاد یا آلومینیوم استفاده می نمایند.

  1. بررسی اندازه غلتک ها

 یکی دیگر از نکاتی که جهت خرید دستگاه توزین نوار نقاله باید به آن دقت داشته باشید اندازه غلتک ها است. ابعاد هر یک از محصولات را می توانید روی نوار نقاله محاسبه نمایید. پس از آن نوع قرارگیری نوار نقاله باید روی دستگاه مشخص شود.

قرار گیری نوار نقاله باید به گونه‌ ای باشد که حرکت جسم با مشکل مواجه نگردد. به همین دلیل ابتدا باید اندازه هر یک از غلتک ها به صورت جداگانه تعیین گردد. این مسئله با در نظر گرفتن شرایط و نوع بار انجام خواهد شد. بار اگر سنگین باشد ضربه زیادی به غلتک ها وارد می کند. به همین دلیل باید غلتک های بزرگ تری برای دستگاه به کار گرفته شوند.

 در حالی که اگر بار سبک تر باشد ضربه ای روی نوار نقاله ایجاد نمی ‌کند. بر همین اساس غلتک های کوچکی را روی سیستم های توزین نوار نقاله به کار می گیرند. در مرحله بعدی باید فاصله هر یک از غلتک ها را با مساحت جابجایی اجسام مشخص نمایید. فاصله به گونه ‌ای تعیین می‌ شود که غلتک ها باید به طور دائم با سطح دستگاه در تماس باشند.

در نهایت باید دقت داشته باشید که آیا دستگاه توزین نوار نقاله، از عرض نوار نقاله می تواند خارج شود یا نمی تواند. در صورتی که می تواند خارج شود باید نوار نقاله ای را انتخاب کنید که سطح هر یک از غلتک های آن از قسمت کناره ها بالاتر برود. به این ترتیب می تواند بار را در کنار یکدیگر آویزان نگه دارد.

در صورتی که محصول باید به طور دقیق در قسمت ابعاد نوار نقاله قرار بگیرد نیاز است نوار نقاله ای را انتخاب کنید که در آن هر یک از غلتک ها از کناره ها پایین تر باشند.

  1. بررسی نوع بار و انباشت بار در دستگاه توزین نوار نقاله

 یکی از دیگر نکاتی که زمان خرید سیستم های توزین نوار نقاله اهمیت دارد بررسی نوع بار و انباشت بار می باشد. انباشت بار و نوع بسته بندی بار به محصولی که می خواهید جابجا کنید بستگی دارد.

یک شرکت صنعتی با تعدادی کارمند که یونیفرم زرد پوشیده اند و بالای سر دستگاه توزین نوار ایستاده اند و جعبه ها را مارک گذاری می کنند.

وزن هر یک از محصولات را باید به طور دقیق محاسبه نمایید. این مسئله که آیا محصولات شکننده هستند یا می توانند با دیگر بسته بندی های موجود حرکت کنند اهمیت زیادی دارد. تصمیم گیری در مورد نوع نوار نقاله باید بر اساس انباشت بار باشد.

نوار نقاله هایی که برای اجسام وزن کم استفاده می شوند کاربردی تر می باشند. در واقع از این نوار نقاله ها برای جابجایی اجسام حساس نباید استفاده کنید.

  1. بررسی فاصله انحنا و انتقال

 از دیگر نکاتی که زمان خرید دستگاه توزین نوار نقاله اهمیت دارد بررسی فاصله انحنا و انتقال می باشد. جهت طراحی خطوط انتقال یکی از مهم ‌ترین دغدغه هایی که افراد با آن مواجه هستند پیچ و خم های مسیر می باشد.

در بخش هایی که پیچ و خم زیادی وجود دارد سیستم هایی که دارای مکانیزم انتقال بار و قدرت هستند کاربردی تر می باشند. طراحی این سیستم ها به تجربه و امکانات خاصی نیاز دارد. به همین دلیل باید از طراحان و متخصصانی که در این زمینه تجربه بیشتری دارند مشورت های لازم را دریافت کنید.

  1. رفتار بار و کنترل محیط در نمایشگر توزین نوار نقاله

 از دیگر نکاتی که زمان خرید سیستم های توزین نوار نقاله اهمیت زیادی دارد رفتار بار و کنترل محیط می باشد. حرکت هر یک از محصولات و میزان کنترل آنها به محیط نوار نقاله بستگی دارد.

در صورتی که گرد و غبار، رطوبت، گرما و کثیفی بیش از اندازه در محیط وجود داشته باشد باید مدل های مستحکم تر از نوار نقاله را انتخاب نمایید. اگر زمان بندی اصولی مورد نیازتان است باید گزینه هایی از نوار نقاله را انتخاب کنید که پیشرفته تر هستند.

در صورتی که برای انتقال دادن هر یک از اجسام از نقطه‌ ای به نقطه دیگر به تکنولوژی پایینی نیاز دارید بهتر است از نوار نقاله های تسمه ای یا گرانشی استفاده کنید. اما اگر می ‌خواهید بار حساس یا سنگین را جابجا کنید باید از سیستم توزین نوار نقاله ای که ظرفیت بار زیادی دارد و پیشرفت است استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید:  عملکرد دستگاه توزین نوار نقاله چگونه است؟

جهت کنترل محیط، برای جابجایی هر یک از بارها می توانید با کارشناسانی که در زمینه طراحی نوار نقاله تخصص دارند مشورت کنید. آنها به خوبی تمامی نکات برای جابجایی بارهای متفاوت را به شما می گویند.

قیمت توزین نوار نقاله به چه مواردی بستگی دارد؟

یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان خرید سیستم توزین نوار نقاله به آن توجه می ‌کنند قیمت است. قیمت توزین نوار نقاله به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد.

اگر شما به خوبی فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت این دستگاه را بشناسید می توانید در بهترین بازه زمانی برای خرید آن اقدام کنید. فروش سیستم نوار نقاله با بهترین کیفیت از طریق وب سایت آنلاین انجام می شود.

شکل زیرین سیستم توزین نقاله یا Belt Conveyer که زنجیرهای آن را از نمای نزدیک نمایش می دهد.

بر همین اساس شما می توانید ویژگی ها و خصوصیات نوار نقاله را مشاهده کنید و سپس قیمت آن را با ویژگی هایی که دارد مطابقت دهید.

 کارشناسانی که فروش سیستم توزین نوار نقاله را برعهده دارند برای خرید هر یک از این سیستم ها شما را راهنمایی می‌ کنند. طبق نوع صنعتی که برای جابجایی بار می خواهید این سیستم را خریداری کنید می توانید از کارشناسان مشورت های لازم را دریافت نمایید.

در این صورت بهترین و باکیفیت ترین سیستم توزین نوار نقاله را برای جابجایی بارهای متفاوت خریداری خواهید کرد. برخی از مهمترین فاکتورهایی که روی قیمت دستگاه توزین نوار نقاله تاثیر زیادی می ‌گذارد را در ادامه معرفی می کنیم.

فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت

از جمله نکاتی که تعیین کننده قیمت توزین نوار نقاله هستند و باید به خوبی آنها را بشناسید عبارت است از :

  1. مدل دستگاه

مدل هر یک از سیستم های توزین نوار نقاله با یکدیگر فرق می‌ کند. هر یک از آنها کاربرد خاصی دارند و جابجایی بار با وزن متفاوت را انجام می دهند. بنابراین باید به خوبی بدانید که مدل دستگاه یکی از مهمترین فاکتورهایی است که تعیین کننده قیمت نهایی آن می باشد.

هر یک از مدل های متفاوت این دستگاه از استانداردهای خاصی پشتیبانی می کند. شما باید به خوبی زمان خریداری دستگاه در مورد از استانداردهای جابجایی بار آنها اطلاعات کافی کسب نمایید.

برخی از مدل های دستگاه ها پیشرفته تر هستند. آنها را می توانید برای جابجایی بارهای سنگین استفاده کنید. برخی دیگر از دستگاه ها ساده تر می باشند که برای جابجایی بارهای سبک تر استفاده می شوند.

  1. برند تولیدی دستگاه

 یکی دیگر از فاکتورهایی که روی قیمت توزین نوار نقاله تاثیر زیادی می‌ گذارد برند تولیدی دستگاه می باشد. هر یک از دستگاه های توزین نوار نقاله تولید شده برندهای متفاوت هستند. هر یک از برندها را از نظر استانداردی که جهت تولید دستگاه رعایت می ‌کنند باید بشناسید. برخی از برندهای معتبر و شناخته شده را در بازار می توانید مشاهده کنید که قیمت آنها بالاتر است.

برندهایی که اعتبار زیادی دارند را باید بشناسید و تنها آنها را خریداری کنید. در واقع باید به خوبی بدانید که دستگاه های معتبر اگر برند تولیدی شان با کیفیت و شناخته شده باشد دارای گارانتی و ضمانت نامه هستند. شما می توانید آنها را با خیال راحت خریداری کنید و در صنایع متفاوت برای جابجایی بار استفاده نمایید.

  1. نوسان ارزی و قیمت خرید سیستم توزین نوار نقاله

 یکی دیگر از فاکتورهایی که روی قیمت خرید دستگاه توزین نوار نقاله تاثیر زیادی می گذارد نوسان ارزی می باشد. نوسانات ارزی روز به روز تغییر پیدا می کند. این مسئله روی قیمت خرید دستگاه تاثیر زیادی می‌ گذارد.

مقادیری کالای سنگ خورد که در حال خارج شدن از سیستم توزین نوار نقاله هستند.

با بالا رفتن قیمت ارزهای وارداتی شما باید هزینه بیشتری برای خرید سیستم نوار نقاله پرداخت کنید. در واقع باید بدانید که سیستم نوار نقاله یکی از دستگاه های وارداتی می باشد. به همین دلیل هزینه خریداری آن بر اساس ارزهای وارداتی محاسبه می گردد. جهت خرید دستگاه توزین نوار نقاله باید به صورت روزانه قیمت آن را بررسی کنید.

  1. مدل صفحه نمایشگر

 یکی دیگر از فاکتورهای که روی قیمت دستگاه توزین نوار نقاله تاثیر زیادی می گذارد نمایشگر آن است. هر یک از نمایشگر هایی که برای طراحی سیستم های نوار نقاله به کار گرفته می‌ شوند ویژگی های خاصی دارند.

باید به خوبی ویژگی ‌ها و مشخصات آنها را از نظر کاربردی که دارند بررسی کنید. برخی از آنها کاربردی تر می باشند و کاربردهای دستگاه را به خوبی نشان می دهند. نمایشگر توزین نوار نقاله را از نظر کارکردی که دارد باید به خوبی بررسی کنید و سپس یکی از آنها را خریداری نمایید.

کارشناسانی که فروش دستگاه توزین نوار نقاله را برعهده دارند برای خرید این دستگاه شما را به خوبی راهنمایی می کنند تا خرید مناسبی داشته باشید.

تجهیزات نصب شده روی دستگاه و قیمت خرید

 یکی دیگر از نکاتی که روی قیمت توزین نوار نقاله تاثیر زیادی دارد تجهیزاتی است که برای طراحی دستگاه به کار گرفته می شود. هر یک از دستگاه ها دارای تجهیزات متفاوتی هستند.

برای جابجایی بار در صنایع متفاوت باید ویژگی‌ های کالیبره توزین نوار نقاله را به خوبی بررسی کنید. برخی از آنها دارای جزئیات زیادی‌اند. در واقع سیستم پیشرفته و حرفه ای را برای طراحی آنها به کار گرفته اند. به همین دلیل جابجایی بار با استفاده از آنها به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد.

گذاشتن یک Conveyer داخل یک کامیون که آماده هدایت جعبه های داخل ماشین به داخل و بیرون است.

اما برخی دیگر از دستگاه ها هستند که با قطعات کمتری طراحی شده اند و تجهیزات شان چندان زیاد نیست. این دستگاه‌ها هزینه خریداری شان مناسب تر می باشد. شما اگر به خوبی فاکتورهایی که مربوط به جزئیات دستگاه می باشد را بشناسید می ‌توانید قیمت دستگاه را بررسی کنید.

خرید ارزان دستگاه نوار نقاله

برای خرید دستگاه توزین نوار نقاله با بهترین قیمت می توانید به عمده فروشانی که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کنید. هر یک از عمده فروشان، فروش تمامی دستگاه ها و سیستم های توزین نوار نقاله را با قیمت عمده بر عهده دارد.

شما می توانید بهترین برندهای این دستگاه را با قیمتی مناسب و به صرفه از تولیدکنندگان به صورت مستقیم خریداری کنید. برندهای متفاوت دستگاه توزین نوار نقاله توسط آنها به فروش می رسد.

بر همین اساس به راحتی می توانید هر یک از دستگاه ها و سیستم های توزین نوار نقاله را به صورت اینترنتی سفارش دهید و برای صنعت مورد نظر خود خریداری کنید. توجه داشته باشید که قیمت هر یک از سیستم ها به صورت روزانه اعلام می شود. به همین دلیل باید روزانه قیمت خرید دستگاه را در وب سایت بررسی نمایید.

در صورت تمایل برای خرید و دریافت مشاوره

بیشتر بخوانید:  توزین نوار نقاله چیست؟ بررسی 3 مورد اصلی

با ما تماس بگیرید

خرید بهترین نوار نقاله توزین دار

در بین انواع سیستم هایی که جهت جابجایی مواد مورد استفاده قرار می گیرند نوار نقاله توزین دار به عنوان بهترین سیستم شناخته می‌ شود. این سیستم در دسته بندی های متفاوتی تولید می گردد. مدل های گوناگونی از نوار نقاله را در بازار مشاهده می کنید که هر یک از آنها دارای مشخصات خاصی هستند.

نوار نقاله ای که توزین دار است مواد عبوری از روی نوار نقاله را به بهترین نحو ممکن وزن می کند. وزن کردن کارآمد یکی از مهمترین ویژگی های این سیستم می باشد. این ویژگی دستگاه توزین نوار نقاله موجب شده که گزارش گیری های اندازه گیری، بسیار آسان تر شود.

 در واقع شما برای افزایش راندمان کار صنایع متفاوت می توانید از این سیستم استفاده کنید. هر یک از کاربرد هایی که مربوط به سیستم توزین نوار نقاله می باشد را پیش از خریداری دستگاه باید بررسی نمایید انواع دستگاه هایی که برای توزین مواد متفاوت استفاده می شوند از نظر قیمت و از نظر کیفیت با یکدیگر فرق می کنند.

کیفیت هر یک از دستگاه های توزین نوار نقاله به برند تولیدی آنها بستگی دارد. بنابراین زمان خرید سیستم های توزین نوار نقاله باید برند تولیدی آنها را به خوبی بررسی کنید. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد نوار نقاله و همچنین سیستم کارکرد این دستگاه ارائه می دهیم.

انواع دستگاه نوار نقاله

برای خرید نوار نقاله توزین دار باید در مورد انواع این دستگاه اطلاعات بیشتری داشته باشید. یکی از سیستم های توزین نوار نقاله، نمونه معدنی می باشد. این دستگاه را شما می توانید برای جابجایی مواد و محصولات متفاوت کارخانه ها مورد استفاده قرار دهید.

مزیت دستگاه: هر یک از انواع دستگاه های توزین نوار نقاله معدنی را برای جابجایی محصولات اولیه در کارخانه ها به کار می گیرند.

جهت وزن کردن هر یک از مواد اولیه برای تولید محصولات کارخانه ها سیستم کالیبره توزین نوار نقاله را راه اندازی می نمایند. نوار نقاله معدنی دارای این سیستم می باشد. به همین دلیل کارخانه داران می توانند به راحتی از این سیستم استفاده کنند.

 یکی دیگر از مدل های سیستم توزین نوار نقاله، نمونه غذایی می باشد. این دستگاه در صنایع غذایی کاربرد زیادی دارد. برای جابجا کردن مواد اولیه و محصول تولید شده کارخانه، این دستگاه را به کار می گیرند.

تعدادی غذای سوشی [در یک رستوران یا بار] که روی غلتک حرکت می کنند.

این مسئله که جهت تولید محصولات متفاوت چه مقدار مواد اولیه باید مورد استفاده قرار بگیرد اهمیت زیادی دارد. بر همین اساس از این دستگاه جهت کالیبره کردن مواد اولیه استفاده می کنند. تمامی مواد اولیه ای که با نوار نقاله جابجا می شوند به طور دقیق اندازه گیری می گردند. پس از آن جهت تولید محصولات نهایی استفاده می شوند.

رعایت نکات ایمنی برای استفاده از نوار نقاله توزین دار

یکی از مهمترین نکاتی که شما زمان استفاده از سیستم توزین نوار نقاله باید به آن دقت داشته باشید رعایت ایمنی است. هر یکی از نکاتی که برای ایمنی سیستم توزین نقاله باید در نظر داشته باشید را کارشناسان فروش دستگاه برای شما توضیح می دهند.

تمامی نکاتی که مربوط به ایمنی دستگاه می باشد از طریق نمایشگر نشان داده می شود. برای جابجایی بار با استفاده از دستگاه توزین نوار نقاله باید به خوبی نمایشگر توزین نوار نقاله را بررسی کنید. این مسئله که هر یک از بخش های متفاوت نمایشگر را بشناسید اهمیت زیادی دارد.

اطلاعات زیادی روی نمایشگر نشان داده می شود. هر یک از این اطلاعات در مورد وزن بار جابجا شده، نوع بار جابجا شده و … می ‌باشد. نمایشگر هایی که روی سیستم های توزین نوار نقاله به کار گرفته می ‌روند متفاوت هستند. برخی از آنها پیشرفته تر می باشند، به همین دلیل دقت اندازه گیری آنها بالاتر است.

برخی دیگر از مدل ها ساده تر هستند که شما در صنایع معمولی می توانید آنها را مورد استفاده قرار دهید. تمامی نکاتی که مربوط به ایمنی دستگاه می باشد از طریق نمایشگر نشان داده خواهد شد.

 نوار نقاله توزین دار به عنوان یکی از ماشین های پیشرفته ای شناخته می شود که به طور پیوسته و مستقل برای بارگیری محصولات متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده مستمر از این دستگاه در صنایع متفاوت موجب شده است که تولید دستگاه روز به روز افزایش پیدا کند.

در واقع باید بدانید که این دستگاه دارای قسمت ورودی و خروجی است. به همین دلیل جریان انتقال پیوسته و مستقل را به طور دقیق اندازه گیری می کند. دستگاه توزین نوار نقاله نقش مهمی برای زمانبندی جابجایی محصولات دارد.

عملکرد بخش های متنوع نوار نقاله

نوار نقاله توزین دار دارای بخش های متفاوتی است که هر یک از این بخش ها عملکردشان با یکدیگر فرق می‌ کند. یکی از مهمترین بخش های سیستم های توزین نوار نقاله درایور یا موتور است.

وظیفه جابجا کردن مواد متفاوت بر عهده این بخش می باشد. درایور یا موتور دستگاه توزین نوار نقاله در دسته بندی های متفاوتی تولید می گردد. برخی از آنها پیشرفته تر هستند که برای جابجایی بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی دیگر از درایورها ساده تر می باشند که روی نوار نقاله های ساده تر نصب می گردند. رولیک یا تسمه به عنوان بخش دیگر دستگاه توزین نوار نقاله شناخته می ‌شود.

یکی از معایب دستگاه: متاسفانه در شرایط فعلی، یکی از مهمترین عیب این دستگاه را می‌توان تحریم و تغییر قیمت ناشی از نوسانات ارزی دانست.

تسمه ها اندازه های متفاوتی دارند که هر یک از آنها در بخش های متفاوت دستگاه نصب شده ‌اند. وظیفه جابجا کردن مواد با نهایت دقت و مراقبت بر عهده رولیک یا تسمه است. رولیک ها را باید به صورت دوره‌ ای مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که یکی از بخش های سیستم توزین نوار نقاله دچار ایراد شود به بخش‌ های دیگر آسیب جدی وارد خواهد شد.

تعمیر نوار نقاله

تعمیر نوار نقاله توزین دار بر اساس استانداردهای مشخص شده انجام می گردد. هر یک از برندهای متفاوت دستگاه دارای نمایندگی هستند. بر همین اساس جهت تعمیر و تعویض قطعات دستگاه توزین نوار نقاله باید به نمایندگی مراجعه کنید. تمامی خدماتی که مربوط به تعمیر و تعویض قطعات می باشد در نمایندگی با بهترین قیمت ارائه می گردد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.