مرور رده

توزین مخازن

سیستم توزین مخازن چیست و چه کاربردی دارد؟

هر مخزن یا نصب جدید می تواند به سیستم توزین مخازن مجهز شود. در سیستم توزین مخزن کاربر می تواند داده های وزن را بر روی گوشی هوشمند، سیستم رایانه یا نمایشگر دیجیتال دریافت نماید.

این سیستم برای اندازه گیری وزن مخازن مورد استفاده قرار می گیرد و در پایه های سیلو یا مخزن طراحی می شود.

ساختار توزین مخازن

سیستم توزین برای عملکرد صحیح و دقیق دستگاه مورد توجه قرار می گیرد. توزین مخزن از سیستم های باسکول عددی الگوبرداری می نماید.

در واقع آن ها مانند باسکول عددی مجهز به لودسل توزین هستند. سیستم توزین به پایه های سیلو، بچینگ و مخازن متصل شده و همین موضوع آن را از نمونه باسکول های آویز یا کفه ای متمایز می کند.

لودسل ها با ظرفیت مورد نیاز بین مخزن و پایه ها تعبیه می گردند. در واقع در طراحی سیستم توزین مخازن، مخزن بر روی لودسل واقع می شود. در قسمت ورودی و خروجی مخزن از دمنده تعلیق استفاده شده و همین موضوع عملکرد سیستم را بهبود می بخشد.

تعداد لودسل های به کار رفته در سیستم به تعداد پایه هایی که مخزن بر روی آن ها نصب می گردد، بستگی دارد.

سیستم توزین مخازن دایره ای با ظرفیت کم نیاز به 3 لودسل دارد. مخازن مربعی، مستطیلی و سنگین باید بر روی 4 لودسل نصب گردند. این کار برای پشتیبانی مناسب از ساختار مخزن مورد توجه قرار می گیرد.

برای نصب سیستم توزین باید به عوامل مختلفی نظیر شرایط آب و هوایی، وزن مخزن، بچینگ، تانک، سیلو، محل قرارگیری و نوع مخزن توجه شود.

این سیستم ها در بیشتر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند و دارای نقش کارکردی می باشند. لوازم جانبی سیستم، لودسل و… از مواد با کیفیت و بهترین قطعات تهیه شده است. برای راه اندازی سیستم توزین نیاز به نصاب حرفه ای خواهید داشت.